Rezerwacja

Atrakcje

Atrakcje w miejscowości Dąbki

Zobacz co warto zwiedzić i zobaczyć

Plaża w Dąbkach

Czysty piasek zachęca do morskiej wody i kąpieli słonecznych. W Dąbkach przy plaży cumują łodzie rybackie, a od miejscowych rybaków można kupić świeżo złowione ryby. Plaża jest bardzo piaszczysta, a zejście do wody łagodne - woda na brzegu jest znacznie płytka, co sprzyja bezpiecznemu wejściu dzieci do morza. Trampoliny i zjeżdżalnie na plaży latem to dodatkowa atrakcja dla dzieci. Polecamy również odwiedzenie pobliskich plaż Dąbkowice i Bobolin - bardzo szerokie i niezatłoczone nawet w sezonie.

Zobacz więcej

Jazda Konna

Ranczo Mustafa to z pewnością jeden z nielicznych obiektów, gdzie można odpocząć w spokoju z dala od wielkomiejskich skupisk. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą poznać konie, nauczyć się interakcji z nimi i poznać tajniki jazdy konnej krok po kroku pod okiem doświadczonych instruktorów. Liderem stada jest ogier Mustafa, zwycięzca Derby Warszawy - Służewca z 1997 roku.

Na ranczu są także kucyki, na grzbietach których, swoją przygodę z jazdą konną mogą rozpocząć najmłodsi. Z kolei wszyscy zaawansowani jeźdźcy mogą cieszyć się porannymi i wieczornymi przejażdżkami wzdłuż Bałtyku.

Dla tych, którzy nie chcą próbować swoich sił w siodle, jest kawiarnia z tarasem widokowym serwująca domowe ciasta i kawę. Na najmłodszych czeka minizoo z królikami, kotami i różnymi ptakami. Ranczo położone jest w miejscowości Bobolin, około 4 km na wschód od Darłowa, przy głównej drodze do Dąbek.

Zobacz więcej

Trasy Rowerowe

Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.

Poniższe trasy rowerowe (mające na swej trasie Dąbki, bądź też wytyczone w okolicach Dąbek) zostały tak pomyślane, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał. Nawiązują one do szlaków pieszych – Wiatrakowego (39 km długości), Nadmorskiego (37 km) i Cystersów (23).

Duża Pętla Nadmorska (37km) Darłówko Wsch. (ul. Słowiańska) – Wicie – Jarosławiec – Rusinowo – Barzowice – Drozdowo – Darłowo.

Pętla Szlakiem Cystersów (23 km) Darłowo - Bobolin – Dąbki – Bukowo Morskie (Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, styl gotycki) – Pęciszewko – Rusko – Darłowo.

Zobacz więcej

Spływy Kajakowe

Wieprza i Grabowa to rzeki, które wpływają do morza w Darłowie. Obie rzeki są wspaniałymi szlakami kajakowymi, głównie latem dla miłośników tego sportu. Spływ kajakowy to nie tylko sprawdzian siebie i wytrzymałości, to także wspaniała przygoda, połączona z możliwością poznania fascynujących okolic rzeki.

Osoby zainteresowane spływami kajakowymi mogą skorzystać z różnorodnych firm, które organizują spływy kajakowe i oprócz sprzętu, wyżywienia i opiekunów zapewnią inne rozrywki podczas pobytu. Oprócz spływów kajakowych po rzece można również pływać kajakiem po jeziorze Bukowo.

Zobacz więcej

Windsurfing

Nieopodal Dąbek (Gleźnowo 57) ma swoją sezonową siedzibę firma JOT-2, oferująca kursy windsurfingu, organizująca obozy windsurfingowe oraz wczasy na przystani żeglarskiej w Dąbkach nad samym brzegiem jeziora Bukowo, a także prowadząca wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Zobacz więcej

Jezioro Bukowo

Dawna zatoka morska odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest rajem dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa też przystań żeglarska.

Zobacz więcej

Do zobaczenia nad morzem!

envelopephone-handsetmap-markermenuchevron-down Call Now Button